Farm animal health

You can trust our advice

Dimedium's professional team is committed to support Estonian veterinarians and farmers to protect and improve the health of their animals.

We offer quality veterinary medicines and solutions for the treatment and prevention of diseases that can affect farm animals. Moreover, we continually support Estonian farmers with innovative  technical farm solutions and advice from the best practicies all over the world.

Dimedium offers a diverse portfolio of products for beef and dairy cattle, as well as for pigs, poultry and sheep that prevent or treat conditions that adversely impact livestock and the cost-effective production of wholesome, high-quality and healthy food. 

 

03.02.2022
Loomakasvatus
Kutsume taime- ja loomakasvatusspetsialiste siloteemalisele veebiseminarile

Dimediumi veebiseminar "Silo valmistamise meistriklass ja silouudiseid Rootsist" toimub 10. veebruaril kell 13.

Veebiseminaril tuleb juttu: 

  • Mis iseloomustab head silo?
  • Kuidas kvaliteetset silo toota ja kuidas säilitada silo kõrge kvaliteet ajani, mil loom seda sööma asub?
  • Silo tegemisel on palju erinevaid nüansse, mida teades on suurem võimalus õnnestuda. Seda eriti siis, kui silo tuleb valmistada ebasoodsates tingimustes. Räägime nendest!

 

29.11.2021
Loomakasvatus
Kuidas ohjata digitaalset dermatiiti

Novembri keskel toimus Dimediumi ja Vitalaci veebiseminar, mis keskendus küsimusele, kuidas hoida digitaalse dermatiidi mõju farmi loomade tootlikkusele ja ettevõtte majandustulemustele võimalikult madalal. 

Loomaarst ja Vitalaci söötmisnõustaja Amelie Cornillet selgitas, mida nakkushaigus digitaalne dermatiit endast kujutab ja kuidas seda karjas märgata. Samuti tõi ta välja haiguse riskifaktorid ning ennetamise viisid.

15.07.2021
Loomakasvatus
KUUMASTRESS: 4 söötmissoovitust maailmapraktika tipust

Kuum suvi võib piimatootjatele kujuneda suureks väljakutseks. Näiteks langes eelmise aasta erakordselt palaval suvel farmides piimatoodang keskmiselt 3-6 liitrit lehma kohta päevas, tekitades tootjatele suurt majanduslikku kahju. Kaotatud toodangule lisandusid loomade ravi- ja praakimisega kaasnevad kulud ning stressi negatiivne toime, mis kandub edasi ka järgmistele põlvedele. Kuumastressist tingitud kahju on seega pika mõju ja kalli hinnaga. 

20.05.2021
Loomakasvatus
Kuidas võihape silo kahjustab?

Võihape tekib silos klostriidbakterite elutegevuse tagajärjel. Klostriidbakterid võivad rikkuda piima ning langetada silo toitainelist väärtust.

Võihappega silo on toitainevaene sööt

Võihappe moodustumine on energiakulukas protsess. Klostriidid tarbivad silos loomale olulist piimhapet ja suhkrut ning kulutavad seda võihappe moodustamiseks. See tähendab, et loomani jõudes on osa silos olevast energiast juba kadunud. 

They can help you with information and ordering:

Arne Tuhkur
+372 739 0692
Sales Representative
Helle Sild
+372 526 0204
Sales Representative
Marko Vilu
+372 526 8588
Sales Representative