Dimediumi missioonipreemia 2022 laureaat Paul Oherd (postuumselt)

26.10.2022
General

20.-21. oktoobril toimus Tartus traditsiooniline Veterinaarmeditsiini konverents. Seekord üle mitme aasta taas füüsiliselt ühes ruumis koos olles. V-Spa konverentsikeskuses toimunud konverentsi galapeol anti üle ka järjekorras kaheteistkümnes Dimediumi missioonipreemia.

Missioonipreemia antakse üle isikule, ettevõttele või teole, kes või mis on silma paistnud eriliste saavutustega Terve looma nimel. Tegevusega, mis nõub suurt pühendumust, südant ja millest on meil saada innustust.

Dimediumi missioonipreemia anti sel aastal esmakordselt välja postuumselt. Preemia ja austuse pälvis loomaarst Paul Oherd.

Dimediumlane Arne Tuhkur meenutab Pauli järgnevalt: “Paul oli täielikult loomaarstindusele pühendunud inimene. Kuna olen temaga koos kuus aastat loomarstina samas ettevõttes töötanud, võin kinnitada, et ta oli ta alati kolleegide jaoks olemas. Kui vaja oli arutleda või ka lihtsalt tema jõudu. Ka raskemad ja keerulisemad küsimused lahenesid sõbraliku naeratuse saatel. Ta oli olemas ja valmis koostööks Maaülikooliga – Estonias viisime läbi lugematul hulgal uurimusi koostöös teadlastega. Ka Dimediumisse siirdudes võisin alati toetuda Pauli arvamusele kui ka esimestele katsetustele uute toodete osas. Ja seda kuni viimaste päevadeni.”

Dimediumi üks loojatest, Kadri Kullman peab Pauli meeles kui erilist inimest ja pühendunud loomaarsti. Kullman meenutab seika veel ammusest Dimela ajast: “Kord saabus Paul Dimela kontorisse kaasas mõned tööriistad, natuke mörti ja kive. Pika jututa asus ta meie kaminat parandama. Eelmisel korral oli jutu sees mainitud, et meie kamin ei tööta.“

Dimediumi naispere jääb samuti Pauli igatsema ja mäletab suure südamega meest härrasmehena, kel oli alati igale naisele kaasas lilleõis.

Dimedium annab meie tänulikkuse märgiks missioonipreemia üle Pauli abikaasale Annemarile.