Tootekategooriad

Introvit C 200 Oral suukaudne lahus

Introvit C 200 Oral on C-vitamiini sisaldav suukaudne lahus veistele, kitsedele, lammastele, sigadele ja kodulindudele.

Saadaolevad pakendisuurused

Pakend Tootekood
1000 ml INTROVIT C

Tootetutvustus

Põllumajandusloomadel sünteesitakse C-vitamiini maksas, paljudel lindudel nii maksas kui ka neerudes. Uuringud aga näitavad, et vereplasma C-vitamiini sisaldus langeb keskkonnast tingitud stressorite (liigkõrge või -madal temperatuur, latri ebamugav põrand jne) olemasolu, maksakahjustuste, rasvumise (sh nuumamise), nakkushaiguste (näiteks mastiit lehmadel) tõttu.

Neonataalsel perioodil on C-vitamiini konsentratsioon vasikate maksas kõrge, 10-nädala vanuste vasikate vereplasma C-vitamiini sisaldus on leitud aga madal olevat. Seega võib oletada, et noorte ruminantide maks ei pruugi C-vitamiini piisavas koguses biosünteesida, mistõttu on vajalik lisada nende ratsioonile täiendavalt C-vitamiini. Ruminantidel võib äärmuslikku C-vitamiini puudust esineda kuni neljanda elukuuni. 

C-vitamiin on vajalik paljude biokeemiliste reaktsioonide toimumiseks. Antud vitamiin on oluline kollageeni formeerumiseks ning kudede reparatsiooniks, omab tähtsust immuunsüsteemi tugevuse tagamisel, kaitstes neutrofiile vabade radikaalidest tingitud oksüdatiivse stressi eest, stimuleerides interferooni produktsiooni. See omakorda kaitseb rakke viiruste eest, stimuleerides leukotsüütide kemotaktilist ja fagotsüteerivat aktiivsust, ning takistades potentsiaalsete kartsinogeenide (näiteks nitrosamiin) formeerumist.

Vitamiin C on antioksüdant rakkudes, kudedes ja seedetraktis, omab olulist tähtsust adrenaalsete steroidide, katehhoolamiinide, karnitiini, bioaktiivsete amiinide sünteesi juures, osaleb türosiini, histidiini, trüptofaani, kolesterooli, raua, foolhappe, histamiini metabolismis, ning atenueerib endotoksiinide kudesid kahjustavat toimet (näiteks lammaste kopsukudet nakatanud E. coli toodetud endotoksiinide kahjustavat toimet).

Koostis ja lisaained

Koostis

Vitamiin C (askorbiinhape).

Kasutamine ja säilivus

Kasutamine

Suukaudseks manustamiseks segatuna joogivee hulka!

Vasikad, kitsed, lambad:
1ml 40 kg kehamassi kohta 3-5 päeva.

Täiskasvanud veised: 
1ml 80 kg kehamassi kohta 3-5 päeva.

Sead, kodulinnud:
1 l 4000 l joogivee kohta 3-5 päeva.

Hoiatused