Seminar Paides "Aretusväärtused ja genoomselektsioon"

  • 31. mail kell 11.00-13.00
  • Paides, Wittensteini Tegevusmuuseumis, Tallinna 9/11

AS Dimediumi veiste aretuse projektijuht Tõnu Põlluäär kutsub teid kaasa mõtlema järgnevatel teemadel:

  • Aretusväärtused pulli kaardil – Mis? Kas? Kuidas?
  • Eri riikide baaslehmade aretusväärtuste keskmised ning standardhälbed.
  • Erinevate maade aretusväärtuste skaala kasutus
  • Genoomselektsioon – Mis? Kellele? Kuidas? Millal?

Seminar on TASUTA, kuid kohtade arv on piiratud!

Ootame teid hommikukohvile alates kl 10.30. Seminar kestab kl 11-13, pärast mida ootab meid mõnus kehakinnitus. 

Palun andke oma osalemissoovist teada hiljemalt nädal enne seminari aadressil dimedium@dimedium.ee või registreerudes SIIN.

Tõnu Põlluäär
Dimedium AS, veiste aretuse projektijuht

Igapäevaselt olen tegelenud piima- ja lihatõugu veiste aretusega seotud küsimustega üle 30 aasta. Oman teadusmagistri kraadi ning hetkel läbin doktoriõpet. Pika aretusalase karjääri jooksul saadud teadmisi ja kogemusi püüan tänases muutuvas maailmas nutikalt ära kasutada.

Aretusväärtuste lugemise ja kasutamise oskus farmeri igapäeva tööriistakastis on oluline teema, mille teadvustamisega tuleb pidevalt tegeleda. Pean oluliseks analüüside koostamist reaalsete andmete põhjal, et seeläbi kliente nõustada. Farmer peab mõistma, et täna seatud aretuseesmärgid ja pullivalik on tuleviku kasumlikkuse alus.

Tänapäevasem viis kiiremini tulemuste poole liikuda on genoomselektsiooni toomine aretussüsteemi. Geenides on palju olulist infot, mis on farmerile hilisemas perspektiivis tulus. Lehmvasikate uurimine võimalikult noores eas, kalkuleerides aretusväärtused, saades teada erinevad geenidefektid, võimaldab geeniinfost lähtuvalt teha varakult sobilikud ja olulised paaride valiku- ja aretusotsused.

Kohtumiseni seminaril!