Dimedium viis koos Altaga läbi seemenduskursuse

12.12.2023
Loomakasvatus

Novembris viisime koos Altaga läbi seemenduskoolituse, millel jagasid teadmisi Stuart Bright (UK) ja Daniela Vasiliu (RO). Koolitusel käsitlesime lehma reproduktiivanatoomiat, innatsükleid ning hormoonide rolli õige seemendusaja valimisel. Samuti arutlesime, millist rolli mängib innatuvastus farmi taastootmistulemuste parandamisel ning seda, kuidas innatuvastust erinevate abivahenditega maksimeerida.

Koolitusel tõi Stuart välja mitmeid olulisi nippe ja tehnikaid sperma õigeks käsitlemiseks, et tiinestumise tõenäosus oleks suurim. Daniela jagas oma teadmisi ja kogemusi sünkroniseerimisskeemide kasutamise olulisuse osas. Samuti tutvustasime, milline eesmärk on protokollides erinevatel hormoonpreparaatidel ning kuidas nende manustamine mõjutab tiinestumist ja sigivust farmis. Kursuse teoreetilisele osale järgnes ka praktika ning koostöös Muuga ja Laekvere farmidega said kõik koolitusel osalejad päeva lõpuks uusi teadmisi praktikas katsetada.

Koolitusest osavõtjate tagasiside on olnud rõõmustavalt positiivne - kõik leidsid endale midagi kõrva taha panemiseks. Eriti hea meel on kuulda, et osalejad on võtnud koolitusel käsitsetud teemad - sperma käsitlemine, innatuvastus ja sünkroneerimisskeemid - oma farmides pärast koolitusel osalemist fookusesse!

Suured tänud ka Muuga ja Laekvere farmidele ning nende veterinaaridele – teiega on tõeline rõõm koostööd teha!

Vaata koolituse pildigaleriid: