Dimediumi uus ladu valmib märtsis

08.12.2015

Reedel, 18. detsembril pandi nurgakivi Dimediumi uuele laohoonele. Dimedium laohoone on esimene objekt tulevasest põllumajanduse ja metsanduse tehnopargist, mis kerkib Tartu linna piirile Tallinna maantee äärde A.Le Coqi ja Saku logistikakeskuste kõrvale.

Reedel, 18. detsembril pandi nurgakivi Dimediumi uuele laohoonele. Dimedium laohoone on esimene objekt tulevasest põllumajanduse ja metsanduse tehnopargist, mis kerkib Tartu linna piirile Tallinna maantee äärde A.Le Coqi ja Saku logistikakeskuste kõrvale.

Sügisel aktsiaseltside Dimela ja Remedium ühinemisest moodustunud Dimedium jätkab tegevust kõigis mõlema ettevõtte senistes tegevusvaldkondades. Firma nimi Dimedium on kombinatsioon senistest nimedest ning kannab seeläbi edasi mõlema ettevõtte 23-aastast ajalugu, kogemust ja väärtusi.

Dimediumi esimeseks suureks ettevõtmiseks saab uue lao rajamine Tartus. Uue laohoone esimesel korrusel on kogupindala on 1240 ruutmeetrit, seal asuvad teenindussaal, eritingimustele vastavad laoruumid ravimite ja sperma hoiustamiseks ning mahukaupade ladu. Teisel korrusel asuvad kontorid ja avar seminariruum.

Dimediumi juhataja Sivar Irval tõdes, et uus laohoone annab firmale võimaluse senisest veelgi enam suurendada tarnekindlust ja parandada logistikat. Samuti paranevad eritingimusi nõudvate kaupade hoiutingimused. Müügijuht Tõnu Ummik oli rõõmus, et kaasaegse laoga astume pika sammu 21. sajandisse ja parandame oluliselt töö efektiivsust ning täpsust.

Nurgakivisse müüriti urn, kuhu Sivar pani tulevastele põlvedele leidmiseks üriku Dimediumi sünnilooja kõigi töötajate piltidega. Arendaja lisas maja projekti, värske ajalehe ja mündid.

Tehnopargi arendaja AS Cesana Grupi esindaja Tauri Sokk ütles nurgakivi panekul, et otsus hakata just sellesse piirkonda tehnoparki rajama sündis juba kümmekond aastat tagasi. Planeeringud said valmis viimase majanduskriisi ajal 2009. aastal ning nüüd soovib ettevõte paberil seisnud äripargile anda uue hingamise ja kogu ala hoonestada. Välisarhitektuuriga pilku püüdev Dimediumi maja peaks esimese asukana andma aimu, kui elegantsena võiks vastav piirkond tulevikus välja näha.

Maja projekt valmis arhtitektuuribüroos Design Poliice Department Lauri Nõmme tööna; Peatöövõtja on Mapri OÜ projektijuht Martin Mõistusega eesotsas. Hoone valmib 2016 aasta märtsis.

Tulevase põllumajandusliku ja metsandusliku tehnopargi asukoht on sümboolne — otse Eesti Maaülikooli külje all. Ka kavandatav tänava nimi, Roheline, peaks iseloomustama arendatavat piirkonda.

Tulevikus soovib Cesana Grupp kujundada põllumajanduse- ja metsanduse tehnopargist viisaka värava Tallinna poolt tulijale. Tartu linna ning kogu ala krooniks peaks saama 16-korruselise ärihoone arendatava ala keskele.