Dimediumi VIII Talvekool

20.02.2024

Eelmisel reedel ja laupäeval toimus juba kaheksandat korda Dimediumi Talvekool. Eesti loomaarste ühendav traditsioon hiilgas tänavu uhiuues kuues: Talvekooli juhtis esmakordselt alati võrratu Tiina Toomet, kelle eestvedamisel peeti elavaid loenguid ja arutelusid valu teemadel.

Kahel talvisesse vaikellu särtsu süstival õppepäeval jagasid oma teadmisi ja kogemusi Anu Poopuu, Aleksandr Semjonov, Reet Raukas, Olga Sjatkovskaja, Merit Villemson-Kavak, Kadri Kääramees, Ülle Kell, Maarja Uri, Kristina Taukul ja Linda Tammekivi, kes lähenesid valule eri külgedelt: selle liigid, tekkepõhjused, äratundmine, võimalused vähendamiseks ja palju muud.

Õppepäevad põhinesid kliiniliste juhtumite analüüsil ja arutelul. Loengutele lisasid hoogu jutuvadina saatel peetud kohvi- ja võileivapausid, Dermoscenti ja VetPlusi auhinnaloos ning teisel päeval ka uudse tehnoloogiaga Eestis välja töötatud haavasideme tutvustus. Esimese päeva õhtul koguneti ka ühisele õhtusöögile, mille kestel tekkinud mõttevahetused Eesti veterinaaria tulevikusuundadest kestsid hiliste õhtutundideni!

Suur-suur aitäh nii imelisele Tiina Toometile, Dimediumi Talvekooli usinatele õppuritele kui säravatele lektoritele – teie abil õhk lausa pärlendast väärt teadmistest ja uutest ideedest!

Dimediumi Talvekool on suurepärane platvorm Eesti loomaarstide koostöö hoidmiseks ja tõhustamiseks. Talvekoolis jagavad tipptasemel spetsialistid oma parimaid teadmisi ja uusimaid kogemusi, et üheskoos edendada Eesti loomaarstinduse olevikku ja tulevikku. On suur väärtus, kui arstid saavad usalduslikult ja toetavalt nõu ja kogemusi vahetada ega pelga oma igapäevatöös patsiente kolleegi poole edasi suunata.

Vaata ka Dimediumi VIII Talvekoolist valminud galeriid: