GALERII: Dimediumlased Avatud talude päeval

21.07.2020

Igasuvine üle-eestiline tippsündmus Avatud talude päev toimus sel aastal juba kuuendat korda. Näib, et omaette traditsiooniks on kujunenud ka kokkulepe kõige vägevamaga - nimelt leiab maaeluga tutvumine aset suve kõige kuumemal nädalavahetusel. 18. ja 19. juulil avas oma väravad külastajatele 282 talu ja põllumajandusettevõtet.

Eestimaa talueluga käis nädalavahetusel tutvumas iga kümnes eestlane. See on suurepärane võimalus uudistada ise ja näidata lastele, kuidas kasvab meie kodumaine toit, mida kujutab endast tänapäevane talupidamine või põllumajandusettevõte ja kui mitmekesine on maaelu. 

Valik pildikesi dimediumlaste perede nädalavahetusest

Arne tutvus Pärnumaal asuva Reinu talu eksootiliste lemmikloomadega. Pildil uudishimulik tuhkur. 

Kui kass ja koer enam huvi ei paku ja soovite lemmikloomaks hoopis paabulindu, kääbussiili, ümisejat, marmosetti või karvutut merisiga, tasub sammud seada Reinu tallu! Enam kui 100 loomaliiki pidava talu peremees Peeter Raja unistab ise juba kaamelist..

Taludetuuril koos Vahur Tõnissooga Eesti Põllumajandus- ja Kaubanduskojast.


Vapper ratsanik Laura Muuksi tallis Harjumaal. Inga ja Laura paitasid Avatud talude päeval kokku lausa 10 erinevat loomaliiki!

Inga Allikasilma elamustalu kitsekarjas Raplamaal.

Kui meeldivad loomad ja meeldib elu maal, ei saa ära põlata ka raskemat tööd. 

Männiku talus Raplamaal on loomi palju, kuid eelkõige tegeletakse Ida-Friisi piimalammaste aretuse ja lambapiimatoodete valmistamisega. Soovitame soojalt proovida, lambapiimajuustud on imemaitsvad!

Vaimutoidu kohvik Muugal esitleb: raagritsikas! Välimuselt taimevarrega sarnanevat pikaks venitatud keha, pikkade jalgade ja tundlatega putukat võib oksaraost olla üsna raske eristada. Olenevalt vajadusest on raagritsikas kas roheline, pruun või hall. Öösel muutub ta tumedamaks, päevavalguses läheb heledaks.


Kunstist lokkavas Suuretüki talus Lääne-Virumaal peetakse erinevaid kanatõuge, faasaneid, paabulinde, hanesid, parte, küülikuid, lambaid ja kitsi. Külastajatele pakutakse aga lahkelt maailma parimat šokolaadikooki!

Küülikumeditatsioon

Migu talus Lääne-Virumaal tegeletakse erineva käsitöö, linnu- ja loomakasvatuse, maaturismi ja mesindusega. Avatud talude päeval andsid Anne Adams ja Aleksei Turovski Migu talus kontserdi "Laule ja lugusid loomadest". 

Vanad talu tööriistad jätavad tänapäeva linnainimesed pikaks ajaks mõtlema - mida ometi selliste viguritega tehti?

Saage tuttavaks - pereema Krõõt ja lapsed Triin, Kati, Laura, Minna, Liisa, Maiu, Teele ...

Kõigi loomade suursaadik, end ise aga tagasihoidlikult hoopis õppevahendiks tituleeriv Aleksei Turovski vallutas oma detailirohkete lugudega järjekordselt nii suurte ja väikeste loomasõprade südamed. 

Arli Puukool Juminda poolsaarel Harjumaal näitas lahkelt oma ilu ja pakkus võimalust soetada laias valikus viljapuid ja -põõsaid, maasika-, vaarika-, astelpaju-, viinapuu-, mustika- ja ilutaimi. 


 

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Korraldamisse on kaasatud ka kohalikud Leader-tegevusgrupid ja Eesti Külaliikumine Kodukant.

Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.
 

 

Aitäh kõigile avatud taludele, toetajatele ja korraldajatele!

Dimediumi meeskond