Seminar "Iga vasikas loeb! / Ternespiima jootmisest pärast esimest elupäeva"

  • 24. juulil kell 10.00-12.30 + ühine lõunasöök Gardestis
  • Tartus, Dimediumis (Roheline 9)

Vasikas omastab ema ternespiimast antikehi kõige tõhusamalt kuni 24 tundi pärast sündimist. Pärast 24 tundi vasika omastamisvõime väheneb ning sel perioodil ehk esimestel lüpsidel emalt kogutud piima nimetatakse ülemineku­piimaks. Seminaril arutleme, kui oluline on üleminekupiim karja tervise ja tootlikkuse seisukohalt ning kuidas aitab CCT ternespiimapulber ülemineku­piima jäljendada ja antibiootikumide kasutamist vähendada.

Samuti peatume ternespiima pikaajalisematel mõjudel: mitmed uuringud näitavad, et kvaliteetne ja kiiresti söödetud ternes aitab vähendada vasikate suremust ja haigestumist ning tõsta keskmist päevast juurdekasvu. Kuidas ja miks aga anda vasikale ternespiima ka pärast esimest elupäeva? 

Seminar tõlgitakse eesti keelde.

Palun anna oma osalemissoovist teada hiljemalt 18. juuliks aadressil dimedium@dimedium.ee.

Oma teadmisi jagab Dr Mike Nagorske, DVM, B.S (USA)

Dr Nagorske pühendub oma töös vasikate geneetilise potentsiaali parandamisele, keskendudes vasikate toitumisele ja haiguste ennetamisele.

SCCL-i teadusuuringute juhina pooldab Dr Nagorske tõenduspõhiseid lahendusi ja põhjalikke uuringuid, mis aitavad piimatootjatel paremini oma probleeme lahendada. Ta on töötanud embrüo­siirdamise eksperdina ning nõustanud farme kogu maailmas, sealhulgas Euroopas, lndoneesias, Jaapanis, Lõuna-Ameerikas, Kanadas ja Ameerika Ühendriikides.

 

Kohtumiseni seminaril!