SMART FARM

Smart Farm koondab ühise nimetaja alla hoolikalt valitud ja Eesti farmides heaks kiidetud uuenduslikud lahendused maailma tipptootjatelt.

Tööd lihtsustavad ja täpsemaks muutvad lahendused aitavad piimatootjatel ja veisekasvatajatel parandada karja tervist, säästa aega ja optimeerida tööjõudu.

 


LAHENDUSED MAAILMAPRAKTIKA TIPUST, MIS SUURENDAVAD TEIE ETTEVÕTTE KASUMLIKKUST   |   EFEKTIIVSUS •  TÄPSUS • KESTLIKKUS


 

 

Urban piimataksod ja automaatjootjad

Alma vasikate jootjad muudavad piimapulbrijoogi kui ka täispiimajoogi vasikatele (lammastele) 24h kättesaadavaks. Jootmisel antava joogi täpsele kogusele ja temperatuurile paraneb märgatavalt vasikate tervis ja heaolu. Alma automaatjootjaga on võimalik joota kuni nelja vasikat üheaegselt, ühtekokku ühe seadme ja nelja jootmisboksiga kuni 100 vasikat. Uuendusena on võimalik tellida Alma pro, mis on varustatud puutetundliku ekraani ja uue lisavõimalusi pakkuva tarkvaraga. Urban automaatjootjad on sobivad ka meie külmadesse oludesse.

Piimataksod võimaldavad joota nii piimapulbrijooki kui ka täispiima. Erineva suurusega piimataksod (100L, 150L, 200L, 250L) sobivad väikestele ja suurtele vasikakasvatajatele. Varustustaseme saab klient valida ise vastavalt oma vajadustele. Pikkade vahemaade puhul peaks eelistama elektrilise veoajami ja suurte ratastega piimataksot. 3 eelprogrammeeritud söötmisprogrammi ja ajalise doseeringuga püstol annavad võimaluse joota kiiresti, täpselt ja lihtsalt.

 

VAATA JUBA PAIGALDATUD URBANEID EESTIS

 

 

DairyComp 305 karjahaldustarkvara

Juhtige oma farmi lihtsalt ja efektiivselt maailma intelligentseima karjahaldustarkvaraga, avastades probleemid enne, kui need hakkavad mõjutama farmi tootlikkust. DairyComp 305 on kõige täiuslikum piimafarmi juhtimisprogramm, mis teeb oma tööd kiiremini ja põhjalikumalt kui mistahes muu karjahaldustarkvara. Programm võimaldab jälgida ööpäevaringselt nii sigimist, toodangu näitajaid kui ka lehma tervist. 

DairyComp omadused:

  • Igapäevane aruannete kirjutamine - salvestab kõike sündmustest protokollideni ja võimaldab vastavalt vajadusele andmeid sortida
  • Aruandeid on lihtne lugeda - graafiliselt või joonisena kohandatud analüüs taastootmisest, tootlikkusest, tervisest, pullide infost, loomade/aretusmaterjali/ravimite seisust jpm
  • Paindlikkus - valige ise aruanded ja töölehed, mida soovite genereerida
  • Juhtige loomi, inimesi, varusid ja finantse
  • Jälgige loomaarstide sissekandeid, vastavust aretusplaanile, ravimite kasutamist, seemendamist, karja tulemuslikkust
  • Ühilduvus - laadige üles jõudluskontrolli andmed

DairyComp ühildub multifunktsionaalse jälgimissüsteemiga Alta CowWatch

Aquamin vedelmineraalisüsteem

Vedelas olekus mineraalide- ja vitamiinide doseerimissüsteem süstib vajalikud mikroelemendid otse joogivette. Mineraalide ja vitamiinide vajadus on tagatud antud süsteemi kasutamise puhul kuna mineraalainete vajadus sõltub toodangust ning piimatoodang on sõltuvuses lehma päevase veetarbimisega.

 

 

 

 

 

 

Kovex sõradesosüsteem

Kovexi süsteem erineb teistest desinfitseerimissüsteemidest desinfitseerivat vahtu valmistava generaatori poolest. Vaht kinnitub sõrgadega külge ja püsib seal tunduvalt kauem kui vedelik, seetõttu on ka toime palju pikem. Lehmad ei karda vahtu kuna see  koosneb piisavalt väikestest mullidest, mis ei tekita heli. Antud süsteemi kasutamine vähendab farmi üldist haigustekitajate fooni ja vähenevad kulud desoainetele. Süsteem paigaldatakse kas lehmade läbikäigulalale või lüpsiplatsi ootealale. Sobib ka robotfarmidesse.

 

 

 

 

Coloquick ternespiimahaldur

Võimaldab pakendada ja üles sulatada kvaliteetset ternespiima. Tänu pöörlevale sulatussüsteemile saame vasikale eluks vajaliku stardipaketi ternespiima näol anda väga kiiresti. Sulatamisel kontrollitud temperatuuriga ei hävine kvaliteetses ternespiimas sisalduvad antikehad ning on  kindlustatud õige temperatuur seadmest väljavõtmisel. Coloquick ühekordsed ternespiimakotid mahutavad kuni 4 liitrit piima. Coloquick ternespiimahaldureid on saadaval 2, 4 ja 8 kasseti üheaegseks sulatamiseks ning pastöriseerimisvõimalusega. Komplekti soetamisel saab kaasa pakendimisstendi, pakendamiseks ja sulatamiseks vajalikud kassetid, külmutamiseks ühekordsed ternespiimakotid, refraktomeetri-kvaliteetse ternespiima eraldamiseks mittekvaliteetsest, sondimis-ja lutisüsteemi ning õlakõti.

Piisavas koguses kõrge IgG kontsentratsiooniga ternest peale sündi tagab tervemad vasikad ja suure tootlikkuse!

VAATA VIDEOT SIIT

 

 

 

 

 

 

 

 

SmaXtec elektroonilised vatsaboolid

Smaxtec vatsaboolid mõõdavad vatsa pH-d, temperatuuri ja aktiivsust. Mõõtmine toimub iga 10 minuti järel ning tulemusi saab vaadata ja analüüsida reaalajas kas arvutist või Smaxteci nutitelefoni äpist. Smaxteci elektroonilised boolid võimaldavad farmeril juhtida lehmade taastootmist, tervist ja söötmist.

Lugege lisaks Äripäevas ilmunud artiklit "Tark digisüsteem hoiab loomad terved ja kasvatab piimatoodangut".

 

 

 

 

 

Alta GPS karja positsioneerimisprogramm

Alta GPS on tarkvaraprogramm, mida kasutavad Alta Genetics’i ja AS Dimediumi aretusnõustajad aretusprofiili loomiseks. Sisestades AltaGPS-i karja põlvnemisinfo, analüüsib programm karja geneetilisest hetkeseisu ja potentsiaali, millest moodustatakse piimafarmile geneetiline aretusprofiil.

Selles programmis määratletakse piimafarmi ootuste ja karja geneetilise hetkeseisu põhjal piimafarmi personaalsed aretuseesmärgid ja arvutatakse sellekohane selektsiooniindeks. Selektsiooniindeksi põhjal koostab programm seemenduspullide paremusjärjestuse ning teeb seeläbi omapoolse soovituse seemenduspullide valimiseks, et karja geneetiline areng oleks maksimaalses vastavuses aretuseesmärkidega.

 

Alta CowWatch loomade jälgimissüsteem

Alta pakub terviklikku, täpset ja stabiilset seadmevalikut, et tagada usaldus­väärne inna avastamine ja tervise monitoorimine. Alta CowWatch kaela­ ja/või jalaresponder on multifunktsionaalne. Lisaks täpsele inna avasta­misele annab Alta CowWatch hoiatusi, kui loom näiteks kulutab vähem aega söömisele või rohkem aega seismisele. See võimaldab nende loomadega kohe tegeleda ja ennetada terviseprobleeme. 

Alta CowWatch jälgib sinu loomade käitumist ja liikumist koguaeg, and märku, kui mõni loom vajab lisatähelepanu - indleb, on tervise­probleemiga või vajab karja juhtimine korrigeerimist. Sul on kontroll olukorra üle ja võimalus ravida oma loomi õigel ajal ja sobival viisil. 
Naudi meelerahu, teades, et säästad aega ja saavutad paremad tulemused iga loomaga oma karjas. 

Vaata lisainfot Alta CowWatch jälgimissüsteemi kohta SIIT

 

Medria kompaktne jälgimissüsteem

Medria arendab ja pakub farmeritele olulise lisaväärtusega indikaatoreid ja teenuseid farmi paremaks juhtimiseks: 

•    Loomade jälgimine nii päeval kui öösel, võimaldamaks vajadusel kohe sekkuda.
•    Täpsed andmed ja näitajate muutumine võimaldavad ohtlikke olukordi ette näha.
•    Loomade identifitseerimine söödaratsiooni muutmiseks või ravi eesmärgil.
•    Farmi töö lihtsam organiseerimine ja planeerimine.

Pühendunult alati sinu kõrval annab Medria sulle igapäevaselt täpse ülevaate sinu loomadest. Täppispõllumajandusega suurendad farmi tootlikkust ja kasumlikkust.

Vaata lisainfot MEDRIA jälgimissüsteemi kohta SIIT