Veterinaarmeditsiin 2016

31.10.2016

28.-29. oktoobril leidis aset iga-aastane Veterinaarmeditsiini konverents. Ürituse peasponsor oli Dimedium, platseerudes juba tuttaval saali kesksel alal.

28.-29. oktoobril leidis aset iga-aastane Veterinaarmeditsiini konverents. Ürituse peasponsor oli Dimedium, platseerudes juba tuttaval saali kesksel alal.

Dimedium tõi sel aastal konverentsile kaks välislektorit. Esimesel päeval rääkis DVM Inge Nijhoving (MSD Animal Health) antibiootikumide kasutamisest loomakasvatuses. Dr. Nijhoving andis hea ülevaate Hollandi antibiootikumide kasutamise eeskirjadest ning rääkis, kuidas antibiootikumide kasutamine on muutunud poliitiliseks aruteluks. Lisaks oli juttu kohustuslikest eesmärkidest, nende täitmisest, reguleerimise mõjust antibiootikumide kasutamisele ja mäletsejalistel kasutatavate antibiootikumide vastase resistentsuse kujunemisele. 

Teisel päeval pidas MRCVS Rob Drysdale kaheosalise loengu lihaveisekasvatuse tootmisest ja juhtimisest ning veterinaaride olulisest rollist farmis. Rob Drysdale: "Selleks, et farmi hästi juhtida, on tegevusi pidevalt vaja analüüsida. Minu eesmärk on välja tuua veterinaari oskuste väärtus põllumajandusettevõttele. Veterinaaridena peaksime rohkem pühenduma oma klientide ettevõtluse sisusse nii, et farmer tunneks ja näeks hea nõustamise ja soovituste mõju oma farmis."

Õhtusel banketil andsid Kadri Kullman ja Sivar Irval üle Dimediumi Missioonipreemia, mis läks sel aastal Toomas Tiiratsile.

Piimakuu raames oli konverentsi mõlemal päeval avatud pop-up Dimediumi piimabaar, mille sõnum oli toetada Eesti piimatootjaid ja kodumaiste piimatoodete tarbimist. Täname südamest Andre Juustufarmi, Nopri Talumeiereid, Farmi Piimatööstust ja Luke Farmimeiereid.