Kui kõht keeldub koostööst

09.02.2018
Lemmikloom

Erinevad seedetrakti probleemid võivad ilmneda igal koeral ja kuigi enamasti ei ole need tõsised ega kauakestvad, tekitavad kõhuhädad koerale ebamugavust ja omanikule muret. Probleemi ilmnemisel võib olla raske aru saada tekkepõhjusest, kuid kõige tavalisemad põhjused koerte kõhulahtisusel ja oksendamisel on muutused toitumises, stress, viirused, harvem ka tõsisemad haigused. Mõni koer ongi tundlikum kui teine ja seega on hea, kui omanik teab, mis tema koerale sobib ja mis mitte.

Erinevad seedetrakti probleemid võivad ilmneda igal koeral ja kuigi enamasti ei ole need tõsised ega kauakestvad, tekitavad kõhuhädad koerale ebamugavust ja omanikule muret. Probleemi ilmnemisel võib olla raske aru saada tekkepõhjusest, kuid kõige tavalisemad põhjused koerte kõhulahtisusel ja oksendamisel on muutused toitumises, stress, viirused, harvem ka tõsisemad haigused. Mõni koer ongi tundlikum kui teine ja seega on hea, kui omanik teab, mis tema koerale sobib ja mis mitte.

VetPlusi ja Biofarmi tooteid testis seekord Sabiine asemel meie uus sõber, koer Griffin. Sabiine ja Griffini omanik Kadi-Mari annab ülevaate, mis ja kuidas mõjus. 

Sabiinega oleme tuttavad juba kaks aastat ja selle ajaga on mulle selgeks saanud, millised toiduained tema seedimisele ei sobi. Õnneks leidsin juba esimesel korral imevahendi, mis teda seedemurede korral alati aitab – selleks on VetPlus Promax. Promax on seedetegevust taastav pasta, mida manustatakse üks kord päevas kolme päeva vältel, vajadusel rohkem. Promaxit on saadaval kolmes suuruses, vastavalt koera kehakaalule ja iga tuub on mõeldud kolmeks kasutuskorraks. Minu jaoks on siiani hämmastav, kui hästi Promax Sabiine puhul toimib! Muutusi on märgata juba teisel kasutuskorral ja peale kolmandat kasutuskorda on kõik taas kombes. Promax on üks toodetest, mis meil alati igaks juhuks kodus varuks peab olema.

Võrreldes Sabiinega, kellel on väga kehv söögiisu, sööb Griffin kõike - ka seda, mis pole mõeldud söömiseks. Senini polnud valimatu söömine tema seedetegevusele halvasti mõjunud, aga siis see juhtus... Arvasin, et probleemi põhjuseks on Griffini seedesüsteemile sobimatu toit ja lootsin, et tuub Promaxit aitab teda sama hästi nagu Sabiinet. Kahjuks nii lihtsalt see ei läinud ja olukord püsis muutumatuna. Probleemi kindlat põhjust teadmata proovisime erinevaid tooteid, aga ka need ei toiminud. Esimesed muutused paremuse poole olid näha alles siis, kui andsin Griffinile Biofarm Inupekt Forte prebiootikume, mis mõneks ajaks ta seedimise korda tegid. Paranemine oli aga hetkeline ja pidin tema kõhumure põhjuse väljaselgitamiseks pöörduma loomakliinikusse. Mitmete proovide tulemusena selgus, et seedeprobleeme polnudki võimalik nii lihtsalt lahendada ning vaja on karmimat lähenemist – antibiootikume. Antibiootikumikuur peatas probleemi põhjuse, aga lõi segamini Griffini nõrgenenud seedesüsteemi.

Tervise turgutamiseks muutus Griffini söögikord mitmekesisemaks vitamiinide, aminohapete, mineraalainete, prebiootikumide ja kiudainete poolest – kõik selleks, et soodustada tema seedimist. Koos antibiootikumidega soovitas loomaarst anda VetPlus Complivit pastat, mis on mõeldud lisaks immuunsüsteemi tugevdamisele ka operatsioonist taastuvatele või muidu kõrgenenud energiavajadusega loomadele. Complivit sisaldab rohkelt vitamiine, aminohappeid ja mineraalaineid ning on koerte jaoks ka maitsev, seega kasutasin pastat antibiootikumide mõru maitse peitmiseks ja Griffinile meeldivamaks tegemiseks. Griffin kiitis!

Kuigi VetPlus Complivit sisaldab juba prebiootikume, sai Griffini olukorda arvestades koos loomaarstiga otsustatud, et jätkame samaaegselt Biofarm Inupekt Forte prebiootikumide manustamisega. Inupekt Forte puhastab soolestikku ja tahkestab rooja kõhulahtisuse ajal ning hoiab kasulikke soolebaktereid, vähendab kahjulike soolebakterite arvu ja tugevdab organismi immuunresistentsust. Kõhulahtisuse korral tuleks Inupekt Fortet anda topeltkoguse, kuid kuna Griffini menüü sisaldas teisigi prebiootikume, sai ta tavakoguse. Inupekt Fortet võib kasutada ka üldise tervisliku seisundi toetamiseks.

Griffinile määrati ka kahenädalane ravitoidukuur, pärast mida võis ta naaseda oma tavapärase toidu juurde, aga ainult juhul, kui ta saab juurde kiudaineid. Vajalikud lisakiudained sai ta VetPlus Fibor toidulisandist, mis sisaldab sarnaselt teistele seedimist soodustavatele toodetele lisaks prebiootikume, aminohappeid ja mineraalaineid. Ravitoidu ja antibiootikumikuuri lõppedes ei sisaldanud Griffini menüü enam Complivit pastat ega Inupekt Forte prebiootikume, mistõttu oli hea, et Fibor ikkagi neid seedimist toetavaid aineid sisaldas. Fibori manustamine oli taaskord lihtne, kaasas oli mõõtelusikas – üks mõõtelusikatäis graanuleid võrdus 5g tootega ning pakendil oli toodud tabel, palju peaks koera kehakaalu kohta toodet andma. Graanulid segasin Griffini krõbinate hulka ja ühtegi ta järele ei jätnud.

Selleks korraks on kõhumured seljatatud ja omad õppetunnid oleme Griffiniga mõlemad saanud. Kiidan väga VetPlus ja Biofarmi tooteid - parim valik, kui oma koera tõeliselt armastad! 

VetPlus ja Biofarm tooteid leiate hästivarustatud loomakliinikutest üle Eesti!