Kuidas mõjutab suuhügieen koera tervist?

16.03.2015
Lemmikloom

Kas olete kursis, et koera suus tekkinud põletikud võivad teie lemmiku siseelunditele tõsist kahju teha?

Kas olete kursis, et koera suus tekkinud põletikud võivad teie lemmiku siseelunditele tõsist kahju teha?

Koera suuõõne mikrofloora on tervislikus tasakaalus siis, kui sülg ja keele liikumine oma puhastustööd korralikult teevad. Kui looma suuõõne tervis on korras, saab ka tema immuunsüsteemi kaitsemehhanism normaalselt töötada. Ebameeldiv hingeõhk viitab suu mikrofloora tasakaalutusele ja suuõõne haigustele. Ameerika Veterinaarhambaarstide Liidu (AVDS) andmetel esineb erinevaid hambahaigusi 80 % koertest ja 70 % kassidest. Uuring viidi läbi 3-aastastel loomadel. Hambakivist tingitud igemepõletik, periodontiit ja hammaste väljalangemine on vaid silmaga nähtavad sümptomid.

  • Kõik saab alguse pehmest hambakatust, mis koosneb süljest, toidujääkidest, bakteritest ja nende metaboliitidest.
  • Hambakatt ja mineraalsoolad kivistuvad järk-järgult hambakiviks.
  • Hambakivi on pruunikaskollane kõva katulaadne moodustis, mida ei saa hammaste harjamisega eemaldada
  • Põletikku ei tekita mitte hambakivi ise vaid selle pinnale kinnituvad bakterid. Bakterite metaboliidid nagu näiteks happed mõjutavad nii hambaid kui igemeid.

Kui hambakivi ei eemaldata, tekib valulik igemepõletik (gingiviit), mis soodustab periodontiidi teket. Periodontiit on äge periodondi põletik, mis võib omakorda põhjustada lõualuu atroofiat. Suuõõne põletike tähelepanuta jätmisel ja mitteravimisel võivad bakterid ja mikroobid vereringesse sattudes koera siseelundkonnale suurt ohtu kujutada. Suurenenud kokkupuude bakteritega põhjustab siseelundite nagu südame, neerude, maksa ja seedeelundkonna põletikke, mis ohustavad teie lemmiku tervist, laastades looma füüsiliselt ja nõrgestades tema immuunsüsteemi.

Seetõttu on probleemide ennetamine ja kiire hambakatu ja hambakivi eemaldamine äärmiselt olulised. Terved hambad on teie lemmiku täisväärtusliku ja pika elu alus. Platinumi tunnustatud OralClean+Care suuhooldusvahend kassidele ja koertele on naturaalne lahendus halitoosi, igemepõletike ja hambakiviga võitlemiseks. Õrna ja tõhusa hambakivi eemaldamise ja põhjaliku hammaste puhastamise saladus seisneb looduslikul taimsel koostisel – sidruniseemne ekstraktide antibakteriaalsed omadused põimuvad taimeõlide bakteriaalset kattu õrnalt lagundava ja eemaldava toimega. OCC naturaalne koostis tungib sügavale igemetaskutesse, leevendades põletikke ja valu. Järjepideval kasutamisel väheneb või kaob hambakivi juba paari nädala möödudes ilma kõrvaltoimete ja loomaarsti valuliku mehaanilise sekkumiseta.