Portatiivsed ultraheliskannerid liiguvad väikeloomakliinikutesse

26.03.2019
Lemmikloom

Eleton OÜ eestvedamisel toimus möödunud nädalavahetusel Tallinnas väikeloomade ultrahelidiagnostika koolitus.

Lektoriks oli suure kogemustepagasiga professionaalne neuroloogia-, traumatoloogia- ja intensiivravikliiniku veterinaararst-terapeut dr Olga Smirnova Peterburist, kes viis kolme päeva jooksul läbi 21 tundi loenguid ja praktilist tööd.

Praktikumi läbiviimist toetasid Dimedium ja veterinaarsete ultraheliskannerite firma DRAMINSKI, andes kasutada 3 erinevat ultraheliseadet. Draminski toodab portatiivseid skannereid eelkõige keerulistesse tingimustesse. Siiani on Eestis Draminski mudeleid kasutanud põllumajandusloomadega tegelevad loomaarstid. Viimastel aastatel on aga välja töötatud mitmed uued kompaktsed skannerimudelid väikeloomaarstidele. Skannerid ei võta kliinikus palju ruumi, on võimelised töötama akutoitel ja võimaldavad mugavalt liikuda ühest ruumist teise. Vaatamata oma väiksetele mõõtudele, suudavad Draminski uued mudelid pakkuda suurepärast pildikvaliteeti ja neil on kasutatavad enamlevinud funktsioonid väikeloomade põhjalikuks diagnostikaks, sh värvidoppler. Juba täna on võimalik soetada mõistliku hinnaga kliinikuskannerit „4Vet Slim“. Praktikumis saime kasutada täiustatud mudeli „Blue“ prototüüpi, mis jõuab loodetavasti juba peatselt ka seeriatootmisse.

Dimediumi (sh firma Draminski toodete) esindaja dr Arne Tuhkur tänab väga korraldajat dr Elena Krivonosovat ja lektorit dr Olga Smirnovat usalduse eest.