Sabiine testib: CALMEX

19.12.2017
Lemmikloom

 

Kadi-Mari, Sabiine omanik:

Kokkuvõttes toimis Calmex Sabiine puhul väga hästi, aitas vähendada ärevust ja ära hoida kontrolli all ilutulestikuga kaasnevat paanikat. 

Sellel aastal olen kindel, et aastavahetus möödub Sabiine jaoks muretumalt kui eelmisel aastal!

 

Kadi-Mari, Sabiine omanik:

Kokkuvõttes toimis Calmex Sabiine puhul väga hästi, aitas vähendada ärevust ja ära hoida kontrolli all ilutulestikuga kaasnevat paanikat. 

Sellel aastal olen kindel, et aastavahetus möödub Sabiine jaoks muretumalt kui eelmisel aastal!

Ilutulestik võib panna koerad ettearvamatult käituma ja aastavahetus on pajude koerte jaoks stressirikkaim aeg. Samas on ka koeri, keda müra ja valgussähvatused ei häiri. Selleks, et vähendada paanika tekkimise võimalust, tuleks koera juba varakult erinevate olukordadega harjutada. Nii tegin ka Sabiine puhul. Tutvustasin teda erinevate olukordade ja helidega ning püüdsin ta tähelepanu eemale juhtida ebameeldivatest situatsioonidest. Aasta aega harjutamist ja Sabiine oli igas olukorras rahulik. Alati võib aga ette tulla olukordi, mida pole võimalik kontrollida.

Ühel tavapärasel õhtusel õueskäigul juhtus midagi ootamatut – varajane saluut, mis tekitas Sabiines totaalse paanika. Kogu tehtud töö ja harjutamine oli ühe õhtuga rikutud. Aastavahetuseks teadsin ette valmistuda, aga siis oli olukord veelgi hullem. Üritasin Sabiinet uuesti erinevate helidega harjutada, aga oli näha, et minu pingutused ei toiminud nii hästi, kui esimesel korral. Seega tuli leida uus lahendus tema aitamiseks. Tegin põhjaliku eeltöö ja valisin lõpuks erinevate stressisituatsioonidega toimetulemiseks mõeldud VetPlus Calmex loodusliku toidulisandi. Pelgasin pisut, et rahustavad toidulisandid võivad Sabiine loiuks ja uimaseks muuta.

Esimene katsetus leidis aset järjekordsel koeranäituse nädalavahetusel. Tavaliselt oleme ööbinud kodus, aga seekord ööbisime hotellis, kus oli ka palju teisi koeri. Sabiine oli pikast sõidust ja ümberringi haukuvatest koertest nähtavalt häiritud ja otsustasin, et on õige aeg katsetada, kuidas Calmex talle mõjub. Poole tunniga oli ärevus kui peoga pühitud ja Sabiine oli jälle tema ise. Sabiine puhul on aru saada, et ta on närvis, kui ta hakkab oma rihma ja mänguasju lõhkuma. Samasugune ärevus kordus järgmisel päeval näitusel ja kuna Calmex teda uimaseks ei teinud, julgesin uuesti proovida. Taaskord mõjus Calmex hästi. Päev venis pikaks ja tagasi hotelli suundusime alles õhtupimeduses ning teel tabas meid järjekordne ebameeldiv üllatus – ilutulestik. Kordus sama, mis eelmisel aastal ja ootamatu ilutulestik tekitas Sabiines taas paanika. Eelnev Calmexi mõju oli kadunud ja Sabiine ei suutnud rahuneda. Andsin hotelli jõudes talle ühe Calmexi veel, mis tegi tal olemise paremaks. Umbes kahe tunni möödudes lasti jälle ilutulestikku ning kõik kordus – Sabiine oli paanikas ja selleks, et ta rahuneks, andsin talle uue Calmexi. Toidulisandit võib anda kuni neli korda ööpäevas, kahetunniste vahedega ja sellel päeval sai Sabiine kokku kolm kapslit. Kui üks kapsel teda uimaseks ei teinud, siis kolm kapslit tegid ta tavapärasest siiski pisut uimasemaks.

Teine katsetus leidis aset juba kontrollitumas keskkonnas. Olin teadlik ilutulestiku kellaajast ja teadsin Sabiinet ette valmistada. Andsin talle kapsli 45 minutit enne ilutulestiku algust, kuna Calmexi rahustav toime ilmneb 30-60 minutit pärast manustamist. Eelmistel kordadel andsin Sabiinele kapsli tervelt, aga seda võib ka avada ja segada toiduga. Sel korral sai Sabiine ½ kapslit rohkem kui varem. Kui ilutulestik algas, jäi Sabiine hetkeks lihtsalt kuulama, sai aru, mis toimub, jooksis teisele korrusele ja tagasi minu juurde. Ta oli olukorrast häiritud, aga mitte nii palju, et ta kuhugi peitu oleks jooksnud ja isegi saba oli seljal rullis. Sabiine saba on väga kõnekas – kui saba on oma tavapärases olekus seljal rullis, on kõik korras. Saba on sirutatud ainult siis, kui Sabiine magab või on väga närvis.

Kokkuvõttes toimis Calmex Sabiine puhul väga hästi, aitas vähendada ärevust ja ära hoida ilutulestikuga kaasnevat paanikat. Minu eelaimdus ei pidanud samuti paika – üks Calmexi kapsel koera uimaseks ei tee, samas kolm kapslit juba pisut teeb. Sellel aastal olen kindel, et aastavahetus möödub Sabiine jaoks muretumalt kui eelmisel aastal. 

 

CALMEX® toidulisand on ainulaadne segu kahest aminohappest, taimeekstraktist ja B-vitamiinidest, mis aitab koertel stressisituatsioonidega paremini toime tulla. toimeained on looduslikud ja loomale täiesti ohutud. Toidulisandit võib anda koos ravimite ja teiste toidulisanditega ning tarvitada vajadusel kuni 4 kapslit ööpäevas. Rahustav toime on nähtav juba 30-60 minutit pärast manustamist. LOE LISA Calmex toidulisandi kohta SIIT