Dimedium esitles Maamessil uut Alma Pro vasikate jootmisautomaati

25.04.2017
Loomakasvatus

Vasikate pidamine ja söötmine on tulevase piimalehma vundament.

Vasikate pidamine ja söötmine on tulevase piimalehma vundament. Õige, kontrollitud ternespiima jootmise süsteem (Coloquick), väga kvaliteetsed täispiimaasendajad (Sprayfo ja Eurolac) ning parimad piimajootmisseadmed (Urban) on kompleksne lahendus eesmärkide saavutamiseks.

Urbani seadmeid kasutab Eestis ligi 100 farmi

Vanemad masinad on ööpäevaringselt töötanud juba ca 10 aastat, mis näitab tehnika head töökindlust. Oleme leidnud igale farmile sobivaima lahenduse kas MilkShuttle (rahvasuus „piimatakso“) või täisautomaatsete Paula ja Alma näol. Urbani arendused loovad pidevalt uusi mugavamaid, farmi efektiivsust tõstvaid ja tehniliselt paremaid võimalusi.

Näide: kui vajate igapäevaselt 200 liitrit piimajooki, teeb see aasta jooksul kokku 73 tonni piimajoogi käitlemist – jootmise korraldusel tuleb pesta ämbreid, doseerida, jagada. Täisautomaatsed ammed teevad seda ise ning garanteerivad selle juures alati puhtuse, õige temperatuuri ja koguse. Uus Alma Pro on saanud oma eelkäija Almaga võrreldes mitmeid täiustusi:

ekraan.JPG

  • Esimene silmatorkav erinevus on kaasaegne ja interaktiivne menüü, mida juhitakse puutetundlikult ekraanilt ja/või arvutist/mobiilist/tahvlist. Tänaseks kaughallatav ja rohkete kontrollitavate/muudetavate funktsioonidega.

  • Värviline graafika kuvab silmatorkavalt iga joodetava vasika piimatarbimise ning toob esile kõrvelekalded.

  • AlmaPro saab parallelselt hakkama nelja vasika jootmisega ning võimaldab jälgida joodavat piimakogust lisaekraanilt, mis asub lutiboksi juures. Iga milliliiter saab registreeritud.

  • Paralleelne jootmine vähendab vasikate ooteaega ja võimaldab kasutada masinat efektiivsemalt.

  • Väga mugav on programmi abil segada valitud kuivainesisaldusega pulbrijooki või kasutada soovitud koguses täispiima. Täpsust aitab tagada visuaalne värvigraafika ning automaatsed hoiatusmärguanded.

  • Piim on alati soe. Juba esimesest sõõmust. Ringvoolusüsteem tagab jahtunud piima ülessoojendamise. Uuel Alma Prol on selleks iga luti juures temperatuuriandur.

  • Ainult Alma on võimeline arvestama veesurve kõikumisega ning tagab, et piimajook on alati kindlaksmääratud kontsentratsioonis.
     

​Uue Alma Pro’ga olete oodatud tutvuma Tartus Dimediumi logistikakeskuses, aadressil Roheline 9. Leppige meiega aeg kokku, arutame läbi teie vajadused ning komplekteerime just teile sobiva lahenduse!
Urban Alma Pro eestikeelse brošüüriga saate tutvuda SIIN.

 

Arne Tuhkur
739 0692
arne.tuhkur@dimedium.ee

 

Meelis Haabmets
5866 4666
meelis.haabmets@dimedium.ee