Buiatrics kongress Cancunis: 4 päeva täis suvesoojust, helesinist ookeani ja lõunamaiseid teadmisi

11.06.2024
Loomakasvatus

Mai lõpus toimus Mehhikos World Buiatrics Congress. Koos Eesti loomaarstidega sõitis palavasse Cancuni teadmisi ammutama ka Dimediumi esindaja Kärt, kelle sõnul kulges kongress mõnusa suvesoojuse, helesinise ookeani ja lõunamaiste teadmiste tähe all.

„Mehhikos, nagu Eestiski, oli mai lõpus kuumalaine. See tähendas, et pärast pikka päeva loenguid suundusime jahutuseks tavaliselt otse ookeanisse või basseini.

Konverentsil saime taas kinnitust, et Eesti loomaarstid on maailmatasemel. Kuigi seekordsel ja ka eelmisel konverentsil jagati uusi teadmisi, ei saa öelda, et meie veterinaarid oleksid kongressilt tagasi tulnud revolutsiooniliste teadmistega. Samas pakkus lõunamaine kongress rohkelt värskeid vaatenurki ja mõttelende ning loomaarstid, kes käisid Buiatricsil üle mitme aasta, said enda sõnul juurde palju uut infot ja motivatsiooni.

Eesti Maaülikoolist esinesid kongressil Kerli Mõtus ja Dagni-Alice Viidu, kes tutvustasid oma Eestis tehtud teadustöid. Kongressil osalenud loomaarstid kiitsid mõlemaid esitlusi ja märkisid, et meie neiud suutsid vaid paari minutiga publikut paeluda!

Loomulikult oli väga põnev vaadelda ka Mehhiko loodust, näiteks näha vabalt liikumas loomaliike, kes elutsevad meil vaid loomaaias - iguaanid, iibised, raisakotkad. Ookeanis saime uudistada merikilpkonni, barrakuudasid, kerakalasid, rannas erakvähke ja krabisid, päeval tiirutasid kõrgel pea kohal suured mustad frigattlinnud. Dagni-Alice’i ja Kerliga käisime peale viimase päeva loenguid ka kajakidega mangroovi saarte vahel sõitmas. Väga põnev oli kuulata, kuidas asjatundlik giid tutvustas mangroovitihnikute elurohkust!"

Dimediumi partneritest olid kongressil kohal näiteks Draminski, kes tutvustas uusi läbipaistvaid prille ultraheliuuringu läbi viimiseks ja SCCL, kes andis pealelõunasel sümpoosionil terve seeria häid vasikateemalisi loenguid. Nende lektorite hulgas oli ka Dr. Mike Nagorske, kes käis eelmisel suvel Dimediumi korraldatud üritusel lektorina rääkimas ternespulbri kasutamise võimalustest.

Suur aitäh kõikidele loomaarstidele, kes otsustasid koos Dimediumiga reisida - rõõm on näha, et Eesti loomad on hoolivates ja heades kätes!

Dimedium toetas Eesti loomaarstide osalemist kongressil Ajufondi kaudu. Dimediumi Ajufond on loodud selleks, et toetada Eesti loomaarstide täiendõpet ja veterinaaria arengut.