Dimediumi partnerite hulka lisandus HerdVision

25.05.2023
Üldine Loomakasvatus

Dimediumi Smart Farmi nutikaid lahendusi pakkuvate partnerite rida on täienenud -  esitleme Suurbritannia kvaliteetsete 3D-jälgimiskaamerate tootjat HerdVision.

 

HerdVisioni 3D-kaamera jälgib pidevalt piimalehmade kehakonditsiooni ja liikuvust ning tuvastab lonked ja muud terviseprobleemid juba väga varases staadiumis.

Süsteem analüüsib lehma pärast igat lüpsi, kui loom liigub kaamera alt läbi. Parameetrite pidev jälgimine võimaldab süsteemil avastada kõrvalekaldeid väga kiirelt.

Esimesena Eestis testis HerdVision kaamerasüsteemi Laekvere PM:

“Smart Farm võimaldab meil Laekvere PM laudas proovida midagi väga uuenduslikku nii Eesti kui ka Euroopa turul. Meile paigaldati HerdVision 3D-kaamera, mis pildistab igapäevaselt kõik eraldusväravast läbi käivad loomad ning annab meile tagasisidet looma kehakonditsiooni ning ka lonkamise (lonkeskoori) kohta. Kui süsteem avastab loomal lonkamisele iseloomuliku liikumise, siis annab see ka koheselt sellest alarmi kujul märku. 3D-kaamera abil peaks süsteem olema võimeline avastama ka väga varases staadiumis lonkaja looma, mida inimene ei pruugigi palja silmaga veel tähele panna. Mida varasemas staadiumis me lonkava looma avastame, seda suurem tõenäosus on looma tervenemiseks ning samuti vähesemaks piima languseks.

Süsteem on meil hetkel üleval olnud 2 nädalat. Iga päevaga muutuvad andmed järjest usaldusväärsemaks, kuna süsteem loob igale loomale eraldi "standardi" ning kui looma kehakonditsioonis või kõnnakul on kõrvalekaldeid tema "standardist", siis ei jää see süsteemil märkamata.

Kindlasti on tegu ühe väga innovatiivse ning kiiresti populaarsust koguva seadeldisega. Kui palju hakkab see muutma meie igapäevast tööd ning tegemisi, see selgub juba õige pea...”

HerdVision nutika kaamerasüsteemi kohta saad täpsemalt lugeda SIIN