Dimediumi VetAkadeemia I lend on startinud!

17.06.2024
Loomakasvatus

Sel aastal avaneb Eesti suurloomaarstidel esmakordselt võimalus täiendada oma erialaseid teadmisi ja oskusi 5 kuud kestvas õppeprogrammis, mida juhendavad spetsialistid maailmapraktika tipust.

Juuni alguses vägeva avapaugu saanud Dimediumi VetAkadeemia avapäeval jagasid õpihimulistele loomaarstidele uusi teadmisi ja kogemusi Dr Rob Drysdale (MRCVS, MBIAC) ja Daniela Vasiliu (DVM), kellega koos külastati ka Tartu Agro farmi. Õppeprogrammis õpitakse muuhulgas, kuidas täiustada farmiloomade diagnostikat ja aidata karjal saavutada oma täielikku potentsiaali.

Dimediumi VetAkadeemia Tartus toimunud avapäeval uurisid meie loomaarstid, milliseid andmeid koguda ja kuidas kasutada võtmenäitajaid (KPI-sid) oma tegevuse tõhusaks juhtimiseks ja parandamiseks. KPI-d aitavad tuvastada muutmist vajavaid valdkondi ja parandada farmi kasumlikkust, tuues esile ebatõhusused ja otsesed haiguskulud. Üheskoos vaadeldi, kuidas farmile kohandatud KPI-de kehtestamine, üksikasjalike plaanide seadmine ning edusammude regulaarne jälgimine tagavad farmi pideva arengu ning tõdeti, et eesmärkide jagamine lühiajalisteks (3 kuud), poolpikkadeks (6+ kuud) ja pikaajalisteks (18+ kuud) aitab saavutada jälgitavaid ja jätkusuutlikke edusamme.

VetAkadeemia õpe toimub inglise keeles kombineeritult nii klassiruumis ja farmis kui mugavalt üle videosilla.

VetAkadeemia programmijuht ja moderaator on veterinaararst Rob Drysdale (UK)
Rob Drysdale lõpetas Edinburghi veterinaariakooli 1995. aastal ning asutas Suurbritannia suurima farmiloomadega tegeleva ettevõtte, kus juhtis 60 loomaarsti tegevust. 2014. aastal asutas Rob ettevõtte VetPartners ja keskendus ühtlasi suuremahulisele veiseliha tootmisele. Täna juhib Rob koos kolme teise loomaarstiga piima- ja lihaveiste ning lambakasvatajate nõustamisettevõtet. Robile pakuvad erilist huvi noorkarja tervise ja tootlikkuse maksimeerimine, piima kvaliteedi tõstmine ning andmete kasutamine farmi tulemuste parandamiseks.

Vaata galeriid I Dimediumi VetAkadeemia avapäevast: