Teadmised maailmapraktika tipust – õpi kõige edukamatelt

11.02.2019
Loomakasvatus

Piimafarmi põhitoodanguks on piim ning piimafarmi majanduslik efektiivsus sõltub toorpiima müügi kogusest. Kuidas aga saavutada piimafarmis maksimaalset tootlikkust?

Taastootmisstrateegia loomisel, selle järjepideval täiustamisel ja edukal rakendamisel on tugev positiivne mõju piimaveiste produktiivsusele. Alta strateegiad, -programmid ja laiahaardeline nõustamise tase on lisaks ülemaailmsele kõrgele tunnustusele saanud ka Eesti edumeelsete piimafarmide omanikelt üksmeelse heakskiidu.

Kord aastas toimub kõiki olulisi teemasid hõlmav 3-päevane piimafarmide juhtimiskoolitus Alta Advantage Showcase 2019, mis toob kokku piimatootjad üle kogu maailma.

Dimedium on Eesti piimatootjatega koolitusel osalenud juba kuuel aastal. Osalejatel on võimalus tutvuda Ühendriikide kõige progressiivsemate piimafarmide juhtimisstrateegiatega.

 

  • Kõige edukamate piimatootjate juhtimisnõuanded ja tähelepanekud
  • Juhtimisstrateegiate arutelud teiste sarnaselt mõtlevate piimatootjatega
  • Kuidas suurendada tootlikkust ja tõhusust karjajuhtimises?
  • Alta Avantage programmi eelised

 

Eesti piimatootjad, kes on külastanud Alta Showcase’i on hinnanud kõrgelt ürituste professionaalset organiseeritust, praktilist ja kompaktset infoedastust ja rahvusvaheliste suhete olulisust piimatootjatega üle maailma.

Estonia OÜ: „Uusi teadmisi tuli kuhjaga nii geneetika kui ka managementi osas! Oleme USA-s omandatud uusi teadmisi juba ka edukalt praktiseerima asunud.”

Seekord toimub inspireeriv Alta Showcase 24.-28. juunil USA keskosas, ühes Ühendriikide kõige kiiremini arenevas piimatootmispiirkonnas Great Central Plains. Külastatakse erinevate juhtimisstiilidega ristventileeritud ja tunnelventilatsiooniga farme, uuritakse, kuidas töötavad erinevad lüpsiplatsisüsteemid, sh lüpsirobotid ja hinnatakse tulemusi, mis on saavutatud Alta taastootmisprogrammiga. Tutvutakse nii traditsiooniliste söödakeskuste kui ebatraditsiooniliste vasikaprogrammidega ning kaevutakse kõige edukamate piimafarmide juhtimisstrateegiatesse. Alahinnata ei tasu ka võimalust arutleda ja nõu pidada enam kui 300 piimafarmi omaniku/juhiga üle maailma.

Soovid viia oma piimatootmist täiesti uuele tasemele? Võta ühendust Dimediumi aretusnõustaja Kätlin Saavaniga (katlin.saavan@dimedium.ee; 5788 8912) ja küsi lisainfot juba juuni lõpus toimuva Alta Showcase’i kohta.