Dimediumi XXVII aastasümpoosion: TÄNA LOOME TULEVIKKU

13.02.2024
Üldine

Eelmisel neljapäeval toimus juba 27. korda Dimediumi traditsiooniline sümpoosion. Teadmistepeol maalisime visiooni Eesti tulevikufarmidest, kus kasutusel kõige kaasaegsemad lahendused loomade tervise ja mugavuse tagamiseks, uurisime, kuidas juhtida farmi ja ka iseend nii, et säiliks töörõõm ja naeratus suul, ning lasime maagial kanda end hoopiski avastamata maile.

Sümpoosioni alustas särtsakatest neidudest koosnev kvartett, kes puistas säravaid laulupärleid terve õhtu vältel. Avaviiside saatel oli mõnus häälestuda filosofeerimistasandile ning kerida lahti oma teadmistetundlad üheks tõeliselt kaasahaaravaks tarkuste haaramise sessiooniks.

Sümpoosionil astusid ühtekokku üles 6 maailmatasemel spetsialisti, kelle ettekanded keskendusid tõhusalt toimiva farmi loomise eri tahkudele: EMÜ nooremteadur Dagni-Alice Viidu avas vasikate hukkumispõhjuste tagamaid, kogenud veterinaararst ja farminõustaja Dr Rob Drysdale jagas nippe parimate võõrutusvasikate kasvatamiseks, Ves-Artexi biosüsteemide insener Dr Mario Mondaca tutvustas maailmatrende ja lahendusi vasikatele õigete pidamistingimuste tagamiseks ning Dimediumi veiste aretuse projektijuht Tõnu Põlluäär ja Alta esindaja Daniela Vasiliu arutlesid geeniandmete potentsiaali ja andmetöötluse teemadel. Sümpoosioni ametliku osa lõpetas Tallinna Ülikooli emeriitprofessor Mare Pork, kes pidas hoogsa ja humoorika ettekande oskuslikust inimeste juhtimisest, rõhutades rõõmustamisoskuse õpitavust ja positiivse suhtumise olulisust läbi elu.

Lisaks tüdrukute kvartetile tekitas õhtusöögikõrvalist elevust mustkunstikorüfee Fred-Erik Johanson, kelle eikusagilt ilmuvad ja eikuhugi kaduvad tuvid, hüpnotiseeritud kolleegi varrukaist pudenev hotelli inventar ning sädelevaks tolmuks transformeeruv võlukepp pani ahhetama kogu saali.

Tartu südames, V-spas toimunud sümpoosionipäeva juhtisid kaptenitena õhtusse Dimediumi alati võrratu kliendihaldur Enelin Dede ja Smart Farmi šarmantne esindaja Kristjan Reinhold.

Suur aitäh kõikidele külalistele - oli suuri mõtteid täis väekas õhtu!

Kohtume taas Dimediumi XXVIII aastasümpoosionil!