Taani kalasöödatootja BioMar tõstab kvaliteeti

22.02.2019
Kalakasvatus

Eelmise aasta kevadel teatas BioMar 90 miljoni Taani krooni suurusest investeeringust Taanis Brandes asuvasse tehasesse. Tehase valmimine käesoleva aasta lõpus võimaldab pakkuda veelgi kvaliteetsemat maimusööta ja suuremat paindlikkust.  

BioMar Taani tegevdirektor Anders Brandt-Clausen annab ülevaate investeeringu vajalikkusest. 

Tehase laiendamiseks on mitu põhjust. Esiteks oleme olnud Taanis aastast 1962 ja tootnud püsivalt kõrge kvaliteediga kalasööta, nihutades jõudluse ja kvaliteedi piire aina kõrgemale. Nüüd oleme situatsioonis, kus meie kliendibaas on väga lai, tugev ja kasvav. Samuti on meie kliendid kasvamas, sest vesiviljelus on jätkusuutlik lahendus järgmistele põlvkondadele toidu tootmiseks.

Oleme jõudmas oma tootmismahu limiidini, mis on 120 000 tonni. See investeering lubab meil toota kuni 150 000 tonni. Saame korraga tööle panna kolm liini, lisanduvad maimusööda ekstruuder ja liin ning paraneb maimusöötade kvaliteet. Meie INICIO Plus maimusöötade seeria on täna juhtival kohal, kuid nüüd on võimalik jõuda veelgi kõrgemale tasemele. Meie sõsarettevõtted, BioMar Grupi tehased, saavad oma suurepäraselt toimivad maimusöödad Brandest. Ka neil on edaspidi võimalik pakkuda uusi tooteseeriaid ja paremaid tooteid oma klientidele. Seega saavad kõik BioMar kliendid edaspidi paremaid tooteid. 

Uus tootmisliin valmib 2019. aasta viimases kvartalis, mis on ideaalne ajastus, sest maimusööda hooaeg algab 2020 jaanuaris. Seega saavad meie kliendid aastal 2020 osa meie suurenenud paindlikkusest ja veelgi parematest toodetest. 
See saab olema väga põnev areng BioMari jaoks. Me kõik ootame, et uus liin saaks üles ja hakkaks tööle ning saaksime jätkata innovatiivsete söödalahenduste pakkumist oma klientidele

VIDEO
 

BioMar kalasöötade tootmise põhimõte kattub Dimediumi maailmapildiga – vastutustundlik tootmine, mis ühendab keskkonnasäästlikkuse ning tervisliku ja puhta toidu tootmise. 

BioMari abiga pakub Dimedium Eesti kalakasvatajatele tipptasemel individuaalset nõustamist kalade söötmise, kalakasvatustehnoloogiate ja farmide tehniliste lahenduste osas.

 

BioMar on tugeva turupositsiooniga kõrgelt hinnatud söödatootja maailmas. Praegu haldab BioMar 14 söödaettevõtet ja ehitab veel kahte. Tehased paigutatakse üle kogu maailma Norras, Tšiilis, Taanis, Šotimaal, Hispaanias, Prantsusmaal, Kreekas, Türgis, Hiinas, Costa Ricas, Ecuadoris ja Austraalias. Ligikaudu üks viiest Euroopas, Lõuna- ja Kesk-Ameerikas toodetud tehistingimustes kasvatatud kaladest toidetakse BioMari söödaga. BioMar varustab kalasöödaga enam 80 riiki üle maailma, pakkudes sööta 45 erinevale kalaliigile.

 

Lisainfot kalasöötade, tehniliste lahenduste ja individuaalse nõustamise kohta saab Dimediumist:

 

Heitti Irval
5340 0539
heitti.irval@dimedium.ee