Dimedium tähistas XX juubelisümpoosionit

08.12.2015
Üldine

28. jaanuaril kogunes sadakond piimatootjat Tartus Eesti Maaülikooli peamajas Dimediumi XX juubelisümpoosionile.

Kes veel ei tea, siis kaks Eesti vanimat veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüjat, AS Dimela ja AS Remedium, ühinesid möödunud aasta septembris ja tegutsevad nüüd uue ettevõttena, mille nimeks on Dimedium AS. Ettevõtte nõukogu esimees on Kadri Kullman ja tegevjuht Sivar Irval.

28. jaanuaril kogunes sadakond piimatootjat Tartus Eesti Maaülikooli peamajas Dimediumi XX juubelisümpoosionile.

Kes veel ei tea, siis kaks Eesti vanimat veterinaarravimite ja -toodete hulgimüüjat, AS Dimela ja AS Remedium, ühinesid möödunud aasta septembris ja tegutsevad nüüd uue ettevõttena, mille nimeks on Dimedium AS. Ettevõtte nõukogu esimees on Kadri Kullman ja tegevjuht Sivar Irval.

Juba kakskümmend aastat on Eesti piima suurtootjad iga aasta neljandal neljapäeval kogunenud aastasümpoosionile, et rääkida vabas ja mõnusas õhkkonnas piimatootmises hetkel olulistel teemadel. Nii on sellest kujunenud traditsioon, mida oodatakse.

Tänavuse aasta läbivaks teemaks oli „MEIE“ - meie kui eestlased, põllumehed, piimatootjad, meie kui 20 aastat sümpoosionitel osalejad. Kadri Kullman lausus sümpoosioni avasõnades, et see n.ö meie-tunne ongi kõige alus. „MEIE üks võimas paralleel on see, et me koos oleme tugevamad, kui igaüks eraldi ja ma loodan, et me pakume seda tunnet ka teile, olles nüüd ühinenud üheks suureks ja ühiste põhimõtetega ettevõtteks. Mida tugevamad me oleme, seda tugevamalt saame me seista ka piima hinnapoliitikas oma õiguste ja paremate tingimuste eest,“ lausus Kullman.

Kõik on meie enda kätes, teeme endale pika, tervisliku ja õnneliku elu

Sivar Irval pani saali mõtlema teemadel, mis on õnn. Tema arvates on nii, et kui inimene on terve ja õnnelik, tehes tööd põllumajandussektoris, siis on ka loomad terved ja õnnelikud. „Kõik on ju tegelikult meie endi teha, keegi teine ei saa meie elu juhtida. Meie kätes on luua endale pikk, tervislik ja õnnelik elu,“ ütles Irval. „Kohe ja praegu ja ruttu – seda ju tahaks igaüks meist aga head suhted luuakse pika ajaga. Nii on see ka Dimela puhul, kes mõistis tänase ürituse olulisust juba 20 aastat tagasi.“

Erilise päeva tegid eriliseks sümpoosioni esinejad. Dimediumi oma töötajate kõrval astusid üles kirjanik Valdur Mikita, Saidafarmi juht Juhan Särgava ja kolleegid Prantsusmaalt - veterinaardoktorid Amelie Corneillet ja Philippe Arzuli. Mait Trink tekitas oma lauludega mõnusa meeleolu.

Mis on edu taga?

Selge on see, et Dimediumi näol on tegu tugeva firmaga, kes liitudes ühendas oma parimad teadmised ja kliendibaasi. Uurisime sümpoosionil osalejatelt, mis on nende arvates Dimela-Remediumi, nüüdse Dimediumi, edu pant? Kõljala POÜ juhi Tõnu Posti sõnul on selleks kindlasti hoolimine klientidest. „Neil on see hoolivus alati olemas. Seda ei oska kirjeldada aga see on olemas, see tunne,“ tõi edu pandina välja Post. Sümpoosionipäeval tehakse alati ka osalejate hulgas küsitlus, kus pakutakse välja võimalus, et kogu Dimediumi kollektiiv tuleb üheks päevaks soovija firmasse ja teeb seal just neid töid mida vaja. Päeva lõpus valitakse õnnelik võitja, kes saab siis dimediumilaste jõu- ja nõuga arvestada. Kõljala POÜs on selline tööorja-päev juba toimunud. „Tööorjana on nad meil käinud ja sellest on 10 aastat möödas, tegime siis just uue laudaümbruse korrastust ja nad tegid minu juures haljastustöid. Nende istutatud tamm kasvab kenasti siiamaani. See on lahe idee, müügifirma näeb nii kliendi siseelu ja kliendile saadakse ka lähedasemaks. Tulemuseks parem koostöö,“ lausus Post ja soovis Dimediumile jätkuvat edu, et raskused elataks koos üle ja ühinemisel tekkinud sünergia kajastuks tulemustes.

Saidafarmi juht Juhan Särgava tõi välja selle, et neil firmadel on olnud väga korrektne kliendisuhe. „Korrektne, lõpuni väljaviimistletud kliendisuhe on see, mis mulle kohe meenub. Jääb mulje, et hoolitakse. See on üldse kõige olulisem asja juures, alles hiljem vaadad, mida müügiks pakutakse. Ka nõuandepool on neil hea,“ ütles Särgava, kes lisas, et koostöö juures on kergemaid ja raskemaid päevi aga neist naerva näoga läbi tulla, see on hea oskus ja see on Dimediumi rahval olemas. „Enne kui tüli hakkab tekkima, suunatakse terav teema madalassse vette. Nende idee, kasutada ära ühine turg ja kompetents, on kiiduväärt. Ka n.ö tööorja mõte on hea, sest selliseid üritusi on ettevõtte igapäevaelus vaja."

Männiku Piima juht Avo Samarüütel täiendas eelkõnelejaid. Ta on seda meelt, et Dimediumi edu pant on eelkõige järjekindel töö, mida ollakse juba 20 aastat ja rohkemgi tehtud. „Ja sama oluline on see, et ollakse välja kasvanud perefirmadest. See on isiklik vastutus, kui sa tahad midagi saavutada, pead lootma oma meeskonnale ja iseendale. Nii tekkiv side on kindlasti palju tugevam, kui teatud firmade puhul, kus juhtimine muidu hajub,“ lausus Samarüütel ja soovis jätkuvalt edu.

Juubelisümpoosioni teoorjuse võitjaks valis Dimediumi kollektiiv käesoleval aastal Kehtna Mõisa, kelle ees hakkatakse ustavalt koormisi kandma juuli lõpus toimuval Avatud talude päeval. Lisaks anti üle kaks Dimediumi auhinda: „Pikaajaline koostööpartner“ oli Rannu Mõis ning „Kiireim areneja“ Vetiku OÜ.

Vaata fotosid üritusest SIIT.

 

Meelika Sander-Sõrmus
www.pollumajandus.ee