Rammus maaõndsus ehk Avatud talude päev 2019

23.07.2019
Üldine

Juba viiendat aastat järjest avasid 21. juulil oma väravad lahked talupidamised ja põllumajandusettevõtted üle Eesti. Pilvitus päikeselõõsas oli tänavu võimalik külastada rekordilist 311 talu. Lisaks pisikestele hobi- ja mahetaludele ootasid külalisi suured piimatootmised,  kodumaised siidri- ja veinivabrikud, suured ja väikesed looma- ja teraviljakasvatajad, aiandid, puuvilja- ja marjakasvatajad, ravim- ja maitsetaimede kasvatajad, turismi- ja ratsatalud. Esmakordselt olid enam kui pooled talud avatud juba ka laupäeval. 

Dimediumlastele on avatud talude päev saanud armsaks südasuviseks traditsiooniks. Ka sel aastal külastasid meie pered agaralt talusid üle Eesti, sealhulgas Voore Farmi, Kulina mõisa, Hõbeda kitsefarmi, Migu talu ja Suuretüki talu Lääne-Virumaal, Kalaoja talu/Hobuteenused OÜ, Saidafarmi ja Seppami talu Harjumaal, Viinamärdi talu Tartumaal, Toolamaa aeda ja Tamme galeriid Setomaal. Lisaks loomade ja põllumajandusmasinate paitamisele sai osaleda põnevates töötubades, lüüa kaasa talude igapäevatöödel ja muidugi soetada koju kaasa puhast kodumaist toodangut. 

Avatud talude päeva korraldavad Maaeluministeerium, Põllumajandusuuringute Keskus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda ning Eestimaa Talupidajate Keskliit. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014–2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

 


Herta Maria: Kui vaid seda aeda vahel poleks...


Buongiorno Viinamärdi talu juustumeistrilt! Kas teadsite, et "mozzare" tähendab itaalia keeles "rebima" ja Mozzarella nimi tulebki sellest hetkest kus vormitud pall kätega ülejäänud massist lahti rebitakse.
Viinamärdi talu juustutootmist käis uudistamas Jaan. 


Saidafarmi õnnelikud piimatootjad päikesevanne võtmas


HEIN on imeline! Kõrte otsa saab ajada maasikaid.. heinast saab ehitada maja, hullata selles nõrkemiseni, sööta seda loomadele.. isegi lambaid saab sellest teha! 


Lääne-Virumaal Suuretüki talus tehti külavaheteedel mootorratta külgkorvis sõitu!


Marko @ Tour de Setomaa


Kui itimehest sai põllumees 


Sivar ja Mirjam käisid uurimas Voore Farmi suure saagi saladust. Vastus oli lihtne - kaasaegne tipptehnika!


Laurale on KÕIK loomad ühtviisi armsad

 


Hõbeda talu Lääne-Virumaal jagas kitsede kohta põnevaid fakte:

  • Kitsi peetakse koerte kõrval vanimateks koduloomadeks
  • Kitsed kuuluvad kõige intelligentsemate loomade hulka
  • Kits on hea stressimaandaja
  • Kitsepiimal on raviv toime!

 

Maal on mõnus!